خوابگاه داران خوابگاه داران
خوابگاه داران
خوابگاه داران
خوابگاه داران
خوابگاه داران
خوابگاه داران
خوابگاه داران

منوی اصلی

اختصاص تسهیلات ویژه برای ساخت خوابگاه‌های دانشجویی متاهلی
گرفتن پرینت
کد خبر: 28  |   تاریخ انتشار:26 فوریه 2021   |   نویسنده: admin

به گزارش روابط عمومی صندوق رفاه دانشجویان به نقل از خبرگزاری دانشجو، دکتر منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری درباره اقدامات وزارت علوم برای ساخت خوابگاه دانشجویی ویژه متاهلان، گفت: توجه به ساخت خوابگاه‌های متأهلان یکی از برنامه‌های وزارت علوم است که در دستور کار صندوق رفاه دانشجویان قرار دارد.

وی افزود: در این رابطه از صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم پیگیری‌هایی صورت گرفته تا از طریق منابع بانکی، دانشگاه‌ها بتوانند وام اخذ کنند.

وزیر علوم اضافه کرد: همچنین مقرر شد با بازگشت لایحه بودجه به مجلس بتوانیم برای این مهم منابعی را در بودجه ۱۴۰۰ تعریف کنیم تا به نتیجه برسد.


غلامی ادامه داد: در قانون برنامه ششم و قانون بودجه سال جاری نیز پیش بینی شده که دانشگاه‌ها بتوانند برای ساخت خوابگاه وام دریافت کنند و در حال حاضر نیز تعدادی از دانشگاه‌ها با اخذ وام از صندوق رفاه از همین محل اقدام به ساخت خوابگاه‌های دانشجویی کردند. همچنین از این محل برای ساخت خوابگاه‌های دانشجویی مجردی نیز اعتبار در نظر گرفته شده است که آمار این خوابگاه‌ها به کمیسیون آموزش ارائه شد.

وی تأکید کرد: البته مشکلات استفاده از وام‌های ساخت خوابگاه به نمایندگان عضو کمیسیون آموزش توضیح داده شد که امیدواریم در بودجه سال آینده این مشکلات به حداقل برسد و موضوع خوابگاه‌های دانشجویی به شکل ویژه‌تری دیده شود تا یک جریان مستمر برای ساخت خوابگاه‌ها در نظر گرفته شود چراکه این موضوع مورد علاقه دانشگاه‌ها نیز است.

وزیر علوم درباره لایحه بودجه بازگشتی از جانب دولت به مجلس گفت: دولت در رابطه با تغییرات صورت گرفته در حوزه آموزش عالی اقدامات خاصی صورت نداده است.

وزارت علوم در قانون تسهیل ازدواج جوانان مکلف به ساخت و تأمین خوابگاه برای متأهلین و پرداخت کمک هزینه تحصیلی به دانشجویان متأهل شده است که وزیر علوم در این رابطه در کمیسیون آموزش مجلس توضیحاتی را ارائه کرد./ منبع روابط عمومی صندوق رفاه


برچسب‌ها:

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)
© تمامی حقوق متعلق به شرکت تعاونی خوابگاه داران غیردولتی کشور می باشد. طراحی شده توسط: علیرضا دبیری گروه توسعه نرم افزاری آیاز