خوابگاه داران خوابگاه داران
خوابگاه داران
خوابگاه داران
خوابگاه داران
خوابگاه داران
خوابگاه داران
خوابگاه داران

منوی اصلی
مهندس قلم چی در مراسم طرح ملی ارتقاء خوابگاه های دانشجویی:
بیش از این که به ساختمان فکر کنید به دانشجو فکر کنید
گرفتن پرینت
کد خبر: 36  |   تاریخ انتشار:26 فوریه 2021   |   نویسنده: admin

به گزارش روابط عمومی صندوق رفاه دانشجویان جناب آقای مهندس قلم چی از خیرین حاضر در جلسه مراسم تقدیر و تشکر از خیرین  “طرح ملی ارتقاء خوابگاه های دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی با مشارکت صندوق ، خیرین و دانشگاه ها )30-30-40 که روز دوشنبه ششم بهمن ماه 1399 در  سالن همایش های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برگزار شد به بیانات ارزشمندی پرداخته و با تاکید یاد و خاطره ی دکتر حافظی بزرگ خیر کشور را گرامی داشت.

وی در ادامه از دکتر قفلی رئیس هیئت مدیره جامعه خیرین مدرسه ساز کشور ، مهندس جعفری مدیرعامل جامعه ی خیرین، خانم دکتر مهاجرانی معاون نوسازی ، توسعه و تجهیز آموزش و پرورش بابت حضور در جلسه ابراز سپاس نموده و عنوان کرد: اشاره می کنم به فرمایش مهندس جمیلی که فرمودند: ما معمولا عادت داریم خودمان را دست کم می گیریم ، کار دسته جمعی خیرین در تمام دنیا بی نظیر است،  این حضور و این جلسه نشان دهنده ی جایگاه ماست. آقای بیل گیتس خیر هست اما کار گروهی انجام نداده است. چنین کاری که در جامعه ی خیرین مدرسه ساز کشور انجام شد(همکاری خیرین برای مدرسه سازی)  نمونه ای در دنیا سراغ ندارد.

مهندس قلم چی خاطرنشان ساخت: در تمام دانشگاههای معتبر دنیا نمونه ی این کارها را نداریم و خاص و منحصر به فرد در ایران است و جالب است که همه همکاری کردند و با جان و دل تلاش کردند بیشتر از حد وظیفه شان. ما امید به نتیجه گرفتن نداشتیم خصوصا با شیوع کرونا و عدم حضور دانشجویان در خوابگاهها، لیکن شد و بسیار هم خوب شد این کار و این طرح و همدلی عجیبی ایجاد شده و امید که ادامه یابد. قرار بود من و آقای دکتر مصلی نژاد 3 میلیارد تومان بپردازیم و جمعا 5/3 تا 4 میلیارد تعهد را قبول می کنیم مشروط بر این که طرح تا پایان اسفند ماه پیش برود و به نتیجه برسد.

این خیر نیک اندیش تاکید کرد: کرونا باعث شد مشارکت های خیرین مدرسه ساز به مراتب بیش از سال گذشته باشد ، دید خیلی ها با دیدن مرگ و میرها تغییر کند و خیر شدند.

مهندس قلم چی در پایان گفت: توسعه یافته ترین کشورها کشورهایی نیستند که مهم ترین ساختمان هایشان فروشگاه هایشان است بلکه کشورهایی هستند که بهترین ساختمان هایشان مدرسه هایشان و دانشگاه هایشان است، بنابراین خواهش می کنم بیش از این که به ساختمان فکر کنید به دانشجو فکر کنید به اساتید فکر کنید.

دانشجویان می بایست در زمان دانشجویی بتوانند کارکنند و حقوق دریافت کنند و تا زمانی که در ایران هستند فعالیت داشته باشند. اصل قضیه دانشجو، معلم و استاد هستند.


برچسب‌ها:

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)
© تمامی حقوق متعلق به شرکت تعاونی خوابگاه داران غیردولتی کشور می باشد. طراحی شده توسط: علیرضا دبیری گروه توسعه نرم افزاری آیاز