خانه / دسته‌بندی نشده / تعطیلی بیش از ۵۰ خوابگاه غیردولتی در سال جاری

تعطیلی بیش از ۵۰ خوابگاه غیردولتی در سال جاری

20151206_150650

 

رئیس هیات مدیره شرکت تعاونی خوابگاه داران غیردولتی کشور از تعطیل شدن بیش از ۵۰ خوابگاه غیردولتی در سراسر کشور خبر داد .

علیرضا شوکتی در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: امسال بیش از ۵۰ خوابگاه غیردولتی در سراسر کشور به دلیل عدم صدور مجوز توسط شورای نظارت و ارزیابی خوابگاه های غیردولتی تعطیل شده است.

وی ادامه داد: خوابگاه هایی که تعطیل شده اند برخی بیش از ۱۰ سال در این عرصه فعال بوده اند، اما شورای نظارت و ارزیابی خوابگاه های غیردولتی به این دلیل که این خوابگاه‌ها صلاحیت ندارند مجوز فعالیت آنها را صادر نکرد.

رئیس هیات مدیره شرکت تعاونی خوابگاه داران غیردولتی کشور اضافه کرد: این درحالی است که شورای نظارت می تواند خوابگاه‌های غیردولتی مذکور را از یک تا سه سطح بندی کرده و براساس سطح بندی به دانشجویان ارایه کند و این مساله دیگر به اختیار خود دانشجو است که سطح یک را انتخاب کند یا سطح سه را.

وی افزود: تا قبل از دستورالعمل جدید، صدور مجوز از طریق صندوق رفاه دانشجویان و با همکاری شرکت تعاونی انجام می گرفت که هم نظارت بر خوابگاه‌های مجوز دار را آسان کرده بود و هم خوابگاه داران درگیر بروکراسی اداری نبودند.

شوکتی ادامه داد: اما اکنون اخذ مجوز برای خوابگاهداران باید توسط شورای نظارت و ارزیابی خوابگاه های غیردولتی صادر شود که بسیار سخت تر شده و به نسبت مشکلاتی هم برای دانشجویان بوجود آورده است. چرا که دانشجویان در مواقع بروز مشکل نمی دانند به کجا مراجعه کنند.

به گزارش مهر، صندوق رفاه دانشجویان سال گذشته دستورالعمل تاسیس و اداره خوابگاه‌های غیر دولتی را تغییر داد و دستورالعمل جدید را جایگزین آن کرد که این دستورالعمل به مدت سه سال آزمایشی اجرا شود.

بر اساس دستورالعمل جدید، صدور مجوز نظارت و ارزیابی خوابگاه‌های دانشجویی غیردولتی به شهرستان های مربوطه واگذار شد این درحالی است که پیش از صدور مجوز خوابگاه های دانشجویی غیردولتی توسط صندوق رفاه دانشجویان انجام می شد.

شورای نظارت و ارزیابی خوابگاه های غیردولتی از کلیه معاونان دانشجویی، مدیران حراست دانشگاه‌ها، روسای موسسات غیر انتفاعی شهرستان مربوطه، یک نماینده از صندوق و دانشگاه منتخب استان تشکیل شده است و یک نماینده نیز از اتحادیه خوابگاه‌داران غیر دولتی کشور عضو شورای نظارت است.

درباره هیات مدیره

ساماندهی خوابگاهداران غیر دولتی کشور

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشود


*


رفتن به بالا