خانه / دسته‌بندی نشده / ظرفیت سازی برای اعطای تسهیلات ارزان قیمت ویژه ساخت خوابگاه‌های دانشجویی

ظرفیت سازی برای اعطای تسهیلات ارزان قیمت ویژه ساخت خوابگاه‌های دانشجویی

سومین نشست معاونان دانشجویی دانشگاه‌های منطقه ۵ کشور با حضور دکتر قنبری قائم مقام صندوق رفاه دانشجویان و دکتر سجادی معاون صندوق رفاه دانشجویان در دانشگاه لرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه لرستان دکتر عباس قنبری با اشاره به رئوس مهم عملکرد صندوق رفاه در سال های ۹۴ و ۹۵ افزود: وصول ۵۰ درصدی مطالبات معوق و بلاتکلیف و کاهش رقم این مطالبات از ۴۴۲۰ میلیارد ریال به کمتر از ۲۱۸۰ میلیارد ریال، افزایش بی سابقه ذخیره استراتژیک صندوق از مبلغ ۱۴۰۰ میلیارد ریال به ۳۴۰۰ میلیارد ریال را از عملکردهای مهم این صندوق عنوان کرد.

قائم مقام رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم ظرفیت سازی برای اعطای تسهیلات ارزان قیمت ویژه ساخت خوابگاه‌های دانشجویی، جلب حمایت بنیاد ۱۵ خرداد برای ساخت ۲۸ خوابگاه دخترانه در مناطق محروم کشور، جلب حمایت بنیاد مستضعفان در تخصیص ۲۰۰ میلیارد ریال وام بدون بهره بلند مدت برای دانشجویان بی بضاعت مناطق محروم از طریق بنیاد علوی را از دیگر عملکردهای مهم صندوق رفاه دانشجویان در سال های ۹۴ و ۹۵ عنوان کرد.

وی تصریح کرد: رشد وام های دانشجویی تا ۲۰۰ درصد، ظرفیت سازی از طریق هم‌افزایی با سازمان برنامه و بودجه برای اعطای ۱۱۰۰ میلیارد ریال وام ویژه دکترا و تجهیز یکصد اتاق سلامت در خوابگاه‌های دانشجویی دانشگاه‌ها از دیگر رئوس مهم عملکرد صندوق رفاه در سال‌های ۹۴ و ۹۵ بودند.

رئیس دانشگاه لرستان نیز دراین نشست اظهار امیدواری کرد در اموراتی همچون تغذیه و ایاب و ذهاب دانشجویان و امورات صنفی، دانشگاه‌های منطقه ۵ به‌صورت هماهنگ با هم عمل کنند.

دکتر عزیزی بیان کرد: خوشبختانه در بخش خوابگاه خواهران به صورت کامل مشکل کمبود خوابگاه رفع شده است و حتی ۲۰۰ تخت اضافی هم در این رابطه داریم.

وی تشریح کرد: دانشگاه لرستان این آمادگی را دارد که اگر بخش خصوصی پای کار بیاید زمین به صورت رایگان در اختیار بخش خصوصی بگذارد تا خوابگاه برای دانشجویان پسر ساخته شود و مشکل کمبود خوابگاه برای دانشجویان پسر هم رفع شود.

رئیس دانشگاه لرستان ادامه داد: در مردادماه ۹۳ تعداد استاد تمام دانشگاه لرستان هفت استاد بود در حالی که الان به ۱۴ استاد تمام افزایش یافته و تعداد دانشیاران نیز از ۲۲ به ۶۴ افزایش یافته است.

 معاونان دانشجویی دانشگاه‌های لرستان، کردستان، ایلام، رازی کرمانشاه، صنعتی کرمانشاه و آیت‌اله بروجردی به همراه مدیران دانشجویی این دانشگاه‌ها در این نشست حضور داشتند.

گفتنی است دکتر قنبری به همراه و دکتر سجادی معاون درآمد و سرمایه‌گذاری صندوق رفاه دانشجویان و دکتر عزیزی معاون دانشجویی دانشگاه کردستان و دبیر منطقه ۵ در ادامه برنامه های خود از امکانات رفاهی و خوابگاه‌های دانشگاه لرستان بازدید کردند.

درباره هیات مدیره

ساماندهی خوابگاهداران غیر دولتی کشور

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشود


*


رفتن به بالا