خانه / دسته‌بندی نشده / اجاره‌بهای خوابگاه‌های دانشجویی در سال تحصیلی جدید افزایش نمی‌یابد

اجاره‌بهای خوابگاه‌های دانشجویی در سال تحصیلی جدید افزایش نمی‌یابد

یزدان_مهر

مشاور وزیر و رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم با تاکید اینکه خوابگاه‌ها در سال تحصیلی جدید افزایش اجاره‌بهایی نخواهند داشت، گفت: براساس مصوبه هیات امنا تا پایان سال جاری تمامی خوابگاه‌های سطح ۳ و ۴ ارتقاء خواهند یافت.

به گزارش روابط عمومی صندوق رفاه دانشجویان ذوالفقار یزدان‌مهر  با اعلام این مطلب از برنامه صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم برای ارتقاء سطح کیفی خوابگاه‌ها خبر داد و افزود: براساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته تمرکز وزارت علوم برای سال جاری این است که خوابگاه‌های رتبه‌های ۳ و ۴ را به رتبه‌های پایین‌تر ارتقاء دهد و مصوبه هیات امنای صندوق رفاه دانشجویان نیز در این زمینه تصویب و تا پایان سال جاری رونقی در بخش نوسازی و کیفی‌سازی خوابگاه‌ها اتفاق خواهد افتاد.

وی در ادامه تصریح کرد: در حال حاضر حدود ۲۰۰ خوابگاه با رتبه‌های ۳ و ۴ در وزارت علوم وجود دارد و در نظر داریم با کمک دانشگاه‌ها تمامی این خوابگاه‌ها تا پایان سال جاری به رتبه‌های پایین‌تر ارتقاء پیدا کنند. همچنین ۶۴ خوابگاه رتبه ۵ در این دانشگاه‌های زیرمجموعه وزارت علوم وجود داشت که تمامی این خوابگاه‌ها در سال ۹۵ ارتقاء پیدا کردند.

مشاور وزیر و رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم با تاکید بر اینکه اجاره‌بهای خوابگاه‌های زیر نظر این وزارتخانه در سال جاری افزایش پیدا نخواهد کرد،گفت: براساس مصوبه هیات امنای صندوق رفاه دانشجویان و با توجه به ارتقاء رتبه‌بندی خوابگاه‌ها، اجاره‌بها برای سال جاری افزایشی نخواهد داشت و در حال حاضر میزان اجاره‌بهای پرداختی از سوی دانشجویان بسته به نوع خوابگاه در دانشگاه بین حدود ۱۷۰ تا ۲۵۰ هزار تومان در ترم است و برای اولین بار امسال هیچ افزایش بهایی در حوزه خوابگاه‌ها نخواهیم داشت.

 یزدان‌مهر در پایان خاطرنشان کرد: اجاره‌بهای خوابگاه‌ها در سال ۹۲ و ۹۳، ۲۰ درصد، سال ۹۴ متناسب با تورم ۱۴٫۲ درصد افزایش یافت و سال ۹۵ نیز براساس رتبه‌بندی خوابگاه‌ها و عادلانه‌سازی پرداخت‌ها هیچ افزایش بهایی در خوابگاه‌های سطح ۴ و ۵ اتفاق نیفتاد اما خوابگاه‌های سطح ۳، ۱۰ درصد و سطح ۱ و ۲، ۱۵ درصد افزایش اجاره بها داشتند.

درباره هیات مدیره

ساماندهی خوابگاهداران غیر دولتی کشور

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشود


*


رفتن به بالا