خانه / دسته‌بندی نشده / کلنگ زنی و آغاز پروژه مجموعه سرای دانشجویی دانشگاه دامغان

کلنگ زنی و آغاز پروژه مجموعه سرای دانشجویی دانشگاه دامغان

مراسم کلنگ زنی و آغاز پروژه مجموعه سرای دانشجویی( خوابگاه) پسران و متأهلین دانشگاه دامغان با حضور مهندس ذوالفقار یزدان مهر، مشاور وزیر علوم و رئیس صندوق رفاه دانشجویان، دکتر عبدالعلی بصیری، رئیس دانشگاه، اعضا بنیاد خیرین حامی دانشگاه و جمعی از مسئولین دانشگاه برگزار شد.

1523766911-uuuuu
به گزارش روابط عمومی صندوق رفاه دانشجویان و به نقل از دانشگاه دامغان، مهندس ذوالفقار یزدان مهر مشاور وزیر و رئیس صندوق رفاه دانشجویان با اعلام این خبر اظهار داشت: با هم افزایی به وجود آمده بین بانک ها و خیرین دانشگاه، تسهیلاتی جهت ساخت این سراهای دانشجویی اختصاص خواهد یافت که بازپرداخت آن با دو سال تنفس همراه خواهد بود.

وی افزود: این سراهای دانشجویی با اولویت ساخت برای دانشجویان متأهل احداث خواهد شد.

مشاور وزیر علوم تصریح کرد: هم چنین با کمک سازمان برنامه و بودجه و با پرداخت یارانه سود و کارمزد بانکی برای ساخت سراهای دانشجویی جدید اقدام کرده‌ایم.

رییس صندوق رفاه دانشجویان اضافه کرد: ارائه تسهیلات برای تکمیل و ساخت سراهای دانشجوهای متأهلی در دستورکار قرار گرفته است که البته با پیگیری‌های صورت گرفته توانستیم بند منع ساخت خوابگاه‌ها در برنامه ششم توسعه را حذف کنیم.

یزدان مهر با بیان اینکه دانشگاه‌هایی که درآمد اختصاصی دارند می‌توانند اقدام به ساخت سراهای دانشجویی کنند، گفت: بر همین اساس آنها می‌توانند این کار را انجام داده و از طریق وام اهدایی صندوق این کار را پیش ببرند ضمن اینکه ۴ درصد سود این وام از طریق دانشگاه پرداخت شده و مابقی هم از طریق صندوق رفاه پرداخت خواهد شد. همچنین از طریق اجاره‌بهای سراهای دانشجویی ساخته‌شده و ظرف مدت ۱۰ تا ۱۵ سال این مبلغ می‌تواند درنهایت به دانشگاه عودت داده شود.

وی در ادامه به بهبود سراهای دانشجویی با تعمیر و تجهیز و ارتقای ۵۰۰ سرای دانشجویی اشاره کرد و اظهار داشت: به لطف خدا و با همکاری وزیر علوم و تلاش همکاران، ساخت ۲۰۰ خوابگاه و سرای دانشجویی در دستور کار صندوق رفاه دانشجویان قرار دارد و ان‌شاءالله بتوانیم با ساخت این خوابگاه‌های دانشجویی کمبودی را که در این زمینه وجود دارد، جبران کنیم.

دکتر بصیری رییس دانشگاه دامغان در ابتدای این مراسم با اشاره به اینکه ظرفیت خوابگاهی دختران در وضع مطلوبی است، افزود: دانشگاه در بخش خوابگاه های پسران با کمبود فضا مواجه است که با احداث این مجموعه خوابگاهی با مساحت ۱۸۷۵۰ مترمربع و با مشارکت بنیاد خیرین حامی دانشگاه دامغان و صندوق رفاه دانشجویان نیازهای دانشگاه در این بخش نیز مرتفع خواهد شد.
رئیس دانشگاه دامغان ادامه داد: این پروژه از نوع خوابگاه هایی است که تسهیلاتی را از صندوق رفاه دانشجویان دریافت می کند و اقساط آن پس از بهره برداری پروژه پرداخت خواهد شد.

درباره هیات مدیره

ساماندهی خوابگاهداران غیر دولتی کشور

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشود


*


رفتن به بالا