خوابگاه داران خوابگاه داران
خوابگاه داران
خوابگاه داران
خوابگاه داران
خوابگاه داران
خوابگاه داران
خوابگاه داران

منوی اصلی

تامین رفاه دانشجویان،‌ اولویت وزارت علوم در حوزه دانشجویی است
گرفتن پرینت
کد خبر: 1809  |   تاریخ انتشار:21 دی 1397   |   نویسنده: هیات مدیره

دکتر غلامی در بازدید از صندوق رفاه دانشجویان عنوان کرد: در واقع مجموعه بسیار خوب و منظمی در صندوق رفاه شکل گرفته است بطوری که آثار و زحمات مسئولان این مجموعه را می‌توان در سطح دانشگاه‌های کشور طی چند سال اخیر احساس کرد.

n83067301-72604712

به گزارش روابط عمومی صندوق رفاه دانشجویان، دکتر منصور غلامی امروز بازدید از صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم که امروز با حضور رئیس سازمان امور دانشجویان و رئیس این صندوق صورت گرفت، تاکید کرد: امروز به منظور آشنایی بیشتر با فعالیت‌های صندوق رفاه دانشجویان که برای تامین خدمات مورد نیاز دانشجویان کشور تلاش‌های زیادی می‌کند، بازدیدی از این مجموعه به عمل آمد. در واقع مجموعه بسیار خوب و منظمی در صندوق رفاه شکل گرفته است بطوری که آثار و زحمات مسئولان این مجموعه را می‌توان در سطح دانشگاه‌های کشور طی چند سال اخیر احساس کرد.

وی در ادامه تصریح کرد: به نظر من، فعالیت‌ها و اقدامات صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم در حوزه خدمات دانشجویی یکی از دستاوردهای خوب مجموعه وزارت علوم به منظور حمایت از تحصیل دانشجویان به شمار می‌آید.

وزیر علوم همچنین خاطر نشان کرد: صندوق رفاه دانشجویان در ادامه فعالیت‌هایی که از مسائل رفاهی دانشجویان انجام می‌دهد، سعی می‌کند سطح وام‌های دانشجویان را افزایش و مسیرهای اخذ آن را نیز آسان‌تر نماید و این امر برای دانشجویان دکتری که بتوانند با فراغ بال بیشتری به تحصیل بپردازند، محقق شده است.

به گفته وی وام‌های تحصیلی دانشجویان که از سوی صندوق رفاه پرداخت می‌شود، هم به صورت ماهیانه پیش‌بینی شده که رقم خوبی نیز از پرداخت این نوع وام‌ها گزارش داده است و همین که علاوه بر وام‌های تحصیلی،‌ وام اضطراری برای برخی دانشجویان که نیازهای فوری دارند،‌ از سوی صندوق تامین و پرداخت می‌شود.

غلامی در ادامه با اشاره به فعالیت رئیس صندوق رفاه دانشجویان، تصریح کرد: برای اولین بار در این دوره شاهد رتبه بندی و ارتقای خوابگاه‌های دانشجویی بودیم و خوابگاه‌های قدیمی بازسازی شده و این رتبه بندی و ارتقای خوابگاه‌ها به صورت مستمر ادامه دارد.

وی همچنین از تمهیدات وزارت علوم در حوزه تامین خوابگاه‌های متاهلی خبر داد و گفت: همانطور که در قانون برنامه ششم نیز دیده شده است، قرار است از سال آینده ساخت خوابگاه‌های متاهلی با جدیت بیشتری در دانشگاه‌ها پیگیری شود.

وزیر علوم خاطر نشان کرد: بحث مشارکت در توانمندسازی دانشجویان در حین تحصیل و آماده‌سازی برای ورود به بازار کار،‌ برنامه‌هایی در وزارت علوم وجود دارد و در این زمینه چند دانشگاه نیز پیش قدم شده‌اند و ما در روزهای اخیر قرار شد کارگروهی برای هماهنگی و جمع‌آوری ایده‌های متخصصین و مسئولین برای توسعه برنامه تشکیل بدهیم.

دکتر غلامی در پایان،‌ خاطر نشان کرد: یکی از اهداف برنامه فوق، کاهش نگرانی دانشجویان برای اشتغال پس از تحصیل یا فارغ‌التحصیلی است که در نتیجه آن بتوانیم کسانی که فارغ‌التحصیل شدند و هنوز جذب بازار کار نشده‌اند، بتوانند برای مشاغلی که با رشته تحصیلی آن‌ها ارتباط مستقیم دارند، دوره‌هایی با کارگاه‌های آموزشی برگزار کنیم.

© تمامی حقوق متعلق به موسسه خوابگاه داران غیردولتی کشور می باشد. طراحی شده توسط: علیرضا دبیری