خانه / دسته‌بندی نشده / دیدار صمیمانه رییس صندوق رفاه دانشجویان با رییس نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاهها

دیدار صمیمانه رییس صندوق رفاه دانشجویان با رییس نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاهها

3333

به گزارش روابط عمومی صندوق رفاه دانشجویان، دکتر ناصر مطیعی رییس صندوق رفاه دانشجویان امروز با حجت الاسلام والمسلمین مصطفی رستمی، رییس نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاهها در نشستی صمیمانه ، دیدار و گفتگو نمود. در این گفتگو مباحثی مرتبط با خدمات، محدودیت ها و چالش های صندوق رفاه دانشجویان و نیز اهداف و رسالت این صندوق مطرح گردید.

در این دیدار که در محل نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری برگزار شد، دکتر مطیعی با تأکید به این مهم که صندوق رفاه دانشجویان تنها نهادی است که در وزارت علوم مستقیما مسوولیت رفاه دانشجویان را دارد، گفت: ماموریت اصلی صندوق در سه حوزه  تغذیه ، وام  و سراهای دانشجویی است.

مطیعی ادامه داد: ارائه خدمات رفاهی به دانشجویان همراه با حفظ شأن کرامت انسانی آنان از رویکردهای اصلی صندوق می­باشد.

وی در ادامه تصریح کرد: صندوق رفاه از محل اعتبارات عمومی، دریافتی از بودجه مصوب و از محل واریز اجاره بهای  سراهای دانشجویی و درآمد­ها، دانشگاهها را مساعدت می­کند.

رییس صندوق رفاه دانشجویان افزود: تاکید بر جنبه­ های اصلی زیست دانشجویی و ایجاد امید به زندگی بهتر در جامعه­­­ ی هدف از جهت­ گیری­ های اصلی صندوق است. لیکن محدودیت­های منابع مالی صندوق در انجام شایسته ی مأموریت­ها نیز از مشکلات ماست به گونه ­ای که در حال حاضر در حوزه ی تعمیر و تجهیز و بهبود کیفیت سراها و آشپزخانه­ ها­ی دانشگاه­ها حدود ۸۰۰ میلیارد تومان ، در تأمین هزینه ­های جاری تغذیه دانشجویی حدود ۴۵۰ میلیارد تومان و برای پوشش صد درصدی  وام­­های دانشجویی با حدود ۷۰۰۰ میلیارد تومان کمبود بودجه مواجه هستیم.

در ادامه­ ی این دیدار حجت الاسلام والمسلمین رستمی رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاهها گفت: احساس مفید بودن در جامعه خیلی مهم است و صندوق رفاه  نقش مهمی در کمک به جوانان ، سرمایه­ گذاری­ های ماندگار، ارائه خدمات عاطفی و فیزیکی دارد.

حجت ­الاسلام والمسلمین رستمی در پایان دیدار با اشاره به سختی کار در حوزه­ ی صندوق رفاه، تصریح کرد: اگر چه نیازهای   جامعه ­ی دانشجویی خیلی زیاد است لیکن نهاد نمایندگی رهبری در حوزه­ ی خیّران و نیز برای ارائه­ ی خدمت به دانشجویان اعلام آمادگی می کند.

درباره هیات مدیره

ساماندهی خوابگاهداران غیر دولتی کشور

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشود


*


رفتن به بالا