خوابگاه داران خوابگاه داران
خوابگاه داران
خوابگاه داران
خوابگاه داران
خوابگاه داران
خوابگاه داران
خوابگاه داران

منوی اصلی

اختصاص۳۰ میلیارد تومان برای بازسازی خوابگاه‌های دانشجویی
گرفتن پرینت
کد خبر: 8268  |   تاریخ انتشار:13 ارد 1399   |   نویسنده: هیات مدیره

رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت در نشست خود با دبیران شوراهای صنفی دانشجویان و دستیاران و دکترای تخصصی از اختصاص۳۰ میلیارد تومان برای بازسازی خوابگاه‌های دانشجویی خبر داد و گفت: این در حالی است که قریب ۵۰۰ میلیارد تومان وام به دانشگاه‌هایی که خوابگاه نیمه کاره دارند، پرداخت خواهد شد.

 نشست دبیران شوراهای صنفی دستیاران و دانشجویان دکترای تخصصی با رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت برای پی‌گیری مطالبات دانشجویان در حوزه رفاهی و خوابگاهی سه‌شنبه دوم اردیبهشت‌ماه در سالن جلسات صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت برگزار شد.

به گزارش مفدا، در این نشست سه ساعته که با حضور دکتر بهزاد تدین، معاون تسهیلات صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت و مهندس رحمان خدابنده‌لو، مدیر کل دانشجویی وزارت بهداشت برگزار شد، مهمترین موضوعات و مطالبات دانشجویان در زمینه شهریه خوابگاهی، وام دانشجویی و پی‌گیری مسائل آموزشی دانشجویان دستیاری و PH.d مطرح شد.

در ابتدای این نشست مهندس بهروز رحیمی با بیان این‌که رشد بودجه دانشگاه‌ها در حوزه فرهنگی نتیجه تلاش‌های دکتر لاری معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت است، بیان داشت: این تلاش از سوی معاون فرهنگی و دانشجویی وزات بهداشت موجب شده تا این نگاه در ذهن ما شکل بگیرد که در مجموعه صندوق رفاه، فعالیتی که خروجی آن به رفاه دانشجویان ختم نشود، محل اشکال است. ما اطمینان داریم می‌توانیم بخشی از مشکلات دانشجویان را حل کنیم و در مدتی که در مجموعه مشغول خدمت بوده‌ایم، یکی از مشکلاتی که به جد دنبال رفع آن بوده‌ایم وام دانشجویان دستیاری است.

این مقام مسؤول با بیان این که ۴۹ خوابگاه در دست ساخت در دانشگاه‌های علوم پزشکی وجود دارد، به موضوعات خوابگاهی اشاره کرد و گفت: این تعداد خوابگاه ظرفیت ۲۰ هزار دانشجو در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در شهرهای مختلف را پوشش می‌دهد. در مجموع برای ساخت این تعداد خوابگاه تلاش فراوانی شده و مصوب شد، قریب ۵۰۰ میلیارد تومان وام به دانشگاه‌هایی که خوابگاه نیمه کاره دارند، پرداخت شود. امیدواریم با این روند در سال جاری کار ساخت بخشی از این خوابگاه‌های نیمه کاره به سرانجام برسد. در حوزه بهسازی خوابگاه‌ها نیز ۳۰ میلیارد تومان اختصاص داده شده که مطمئنا با این روند می‌توانیم بخش بیشتری از خوابگاه‌ها را بازسازی کنیم.


برچسب‌ها:© تمامی حقوق متعلق به موسسه خوابگاه داران غیردولتی کشور می باشد. طراحی شده توسط: علیرضا دبیری