فراموش نکنید
خانه / دسته‌بندی نشده / تشکیل اتحادیه خوابگاه‌داران غیردولتی در سال تحصیلی جدید

تشکیل اتحادیه خوابگاه‌داران غیردولتی در سال تحصیلی جدید

 

رییس هیات مدیره خوابگاه‌داران غیردولتی از تشکیل اتحادیه‌ای با هدف نظارت بر خوابگاه‌های غیردولتی در مهرماه سال جاری خبر داد.

 علیرضا شوکتی در گفت‌و‌گو با خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، در مورد تشکیل اتحادیه خوابگاه‌داران غیر دولتی اظهار کرد: برای تشکیل اتحادیه خوابگاه داران غیردولتی، باید در سطح کشور هفت تعاونی تشکیل شود، اما تاکنون پنج تعاونی تشکیل شده است و به همین دلیل تشکیل اتحادیه تا حدی به تعویق افتاده است. البته تشکیل تعاونی اصول، قوانین و ضوابط خود را دارد. برای مثال باید مورد تایید وزارت علوم، دانشگاه مادر منطقه و… باشد.

وی در ادامه تاکید کرد: مراحل اولیه کار انجام شده است و اکنون علاوه بر پنج تعاونی موجود در کل کشور، تعاونی یزد و زنجان نیز در شرف تاسیس هستند و اتحادیه از اوایل مهرماه تشکیل خواهد شد.

رییس هیات مدیره خوابگاه‌داران غیردولتی به مقایسه تعاونی خوابگاه‌داران غیردولتی و اتحادیه خوابگاه‌داران غیردولتی پرداخت و توضیح داد: اتحادیه نسبت به تعاونی برنامه‌های خاص خود را دارد. برای مثال تعاونی درآمد زایی دارد اما اتحادیه درآمد زایی نداشته و در نتیجه نظارت و بازرسی بیشتری روی عملکرد خوابگاه‌ها دارداست. بنابراین اگر اتحادیه تشکیل شود نظارت بیشتر و کامل تری روی خوابگاه ها انجام می شود.

درباره هیات مدیره

ساماندهی خوابگاهداران غیر دولتی کشور

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشود


رفتن به بالا