خانه / دسته‌بندی نشده / ساماندهی خوابگاه‌های خصوصی دانشگاه یزد توسط تعاونی خوابگاه‌داران

ساماندهی خوابگاه‌های خصوصی دانشگاه یزد توسط تعاونی خوابگاه‌داران

image_104893  

 

دکتر “علی مروتی”  معاون دانشجویی دانشگاه یزد در گفتگو با خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) اظهار کرد: از مجموع بالغ بر ۱۴ هزار دانشجوی دانشگاه یزد، در پردیس خوابگاهی شماره یک، بیش از ۳۰۰۰ دانشجوی دختر و در پردیس خوابگاهی شماره دو نیز قریب ۳۰۰۰ دانشجوی پسر از سراسر کشور و از تمام مقاطع تحصیلی سکونت دارند.

 

وی در ادامه دسترسی سراسری به اینترنت در کلیه‌ ساختمان‌های خوابگاه و سایت‌های رایانه با همکاری معاونت پژوهشی و مدیریت شبکه، توزیع سه وعده‌ی غذایی در خوابگاه‌ها را از جمله نقاط قوت خوابگاه‌های دانشگاه یزد برشمرد.

 

وی افزود: سرویس رفت و آمد دانشجویان بین خوابگاه‌ها و دانشگاه به صورت رایگان با همکاری معاونت اداری و مالی و مدیریت امور عمومی از دیگر تسهیلاتی است که در اختیار دانشجویان خوابگاهی قرار گرفته است.

 

مروتی همچنین وجود امکاناتی نظیر تایپ و تکثیر، فروشگاه و بوفه با مشارکت بخش خصوصی در خوابگاه‌ها را یادآور شد و اظهار کرد: بهره‌مندی از فضای سبز گسترده و باصفای خوابگاه‌ها و امکانات ورزشی نظیر سالن‌های ورزشی و زمین‌های روباز از دیگر مزایای سکونت در خوابگاه‌های دانشگاه یزد است.

 

وی ادامه داد: اداره‌ تربیت بدنی دانشگاه نیز با برنامه‌ریزی و برگزاری مسابقاتی در رشته‌های مختلف در خوابگاه‌ها، زمینه‌ افزایش شور و نشاط را ایجاد کرده است که درهفته‌ی خوابگاه‌ها نیز مجموعه‌ای از مسابقات را پیش رو خواهیم داشت.

 

معاون دانشجویی دانشگاه یزد فراهم شدن مقدمات تشکیل و تأسیس شرکت تعاونی خوابگاه‌داران یزد در اواخر سال ۱۳۹۳ بر اساس آیین‌نامه‌ صندوق رفاه و با نظارت دانشگاه یزد را از دیگر اقدامات صورت گرفته در یک سال اخیر عنوان کرد و افزود: از جمله اقدامات این شرکت می‌توان به برنامه‌ریزی برای خوابگاه‌ متأهلی در سال تحصیلی ۹۵-۹۴ اشاره کرد.

 

وی همچنین ساماندهی خوابگاه‌های خصوصی و نظارت دقیق‌تر بر این خوابگاه‌ها را از دیگر اقدامات این شرکت برشمرد و خاطر نشان کرد: با حل پاره‌ای از مشکلات دانشجویی و فرهنگی این گونه خوابگاه‌ها و بهبود کیفیت آن‌ها، زمینه‌ اسکان دانشجویان دانشگاه یزد که طبق قوانین صندوق رفاه شرایط بهره‌مندی از خوابگاه‌های ملکی دانشگاه یزد را ندارند، در این خوابگاه‌ها فراهم می‏‏شود.

 

مروتی در ادامه برخی اقدامات معاونت دانشجویی، مدیریت امور دانشجویی و اداره خوابگاه‌ها در یک سال گذشته را توسعه‌ی اینترنت خوابگاه‌ها و رفع نقاط کور با نصب بالغ بر ۱۵۰ مودم ADSL، راه‌اندازی ساختمان جدید مدیریت پردیس خوابگاهی شماره یک و راه‌اندازی فروشگاه، خرازی، بوفه و تایپ و تکثیر خوابگاه به صورت متمرکز، افزایش امنیت خوابگاه‌های دختران، راه‌اندازی سالن ورزش‌های رزمی و زمین فوتبال ساحلی در پردیس خوابگاهی پسران و تجهیز و راه‌اندازی مهمان‌سرای دانشجویی و نیز اسکان بالغ بر ۱۰ هزار نفر از مسافران نورزی در تعطیلات عید امسال را برشمرد.

وی از برنامه‎‎های آتی این حوزه به توسعه‌ خوابگاه‌های متأهلی خودگردان توسط شرکت تعاونی خوابگاه‌داران و با همکاری معاونت دانشجویی دانشگاه یزد، افزایش نقاط توزیع غذا در پردیس‎‎های خوابگاهی، نصب گیت الکترونیکی ورود و خروج خوابگاه پسران و تکمیل گیت‌های خوابگاه دختران برای افزایش سطح امنیت و آرامش در خوابگاه‌ها،کاهش و حتی‌المقدور حذف خوابگاه‌های استیجاری اشاره کرد.

درباره هیات مدیره

ساماندهی خوابگاهداران غیر دولتی کشور

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشود


*


رفتن به بالا